Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymać rabat 7% na pierwsze zakupy, dostęp do unikalnych promocji - bądź na bieżąco!
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany adres email informacji handlowej w rozumieniu art.10 ust.1 ustawy z dnia 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną od TIP-TOP Agnieszka Pawlicka.
 
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
Kontakt

Biuro

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka
ul. Elżbiety Zawackiej 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Magazyn (zwroty)

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka (magazyn)
ul. Elżbiety Zawackiej 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Pies piszczy i szczeka, gdy wychodzimy z domu? Co robić?

0
Pies piszczy i szczeka, gdy wychodzimy z domu? Co robić?

Każdy z nas chociaż raz to przeżył. Ciężki poranek, który na każdym kroku nie zwiastuje nic dobrego. Skarpetki nie łączą się w pary, spodnie z ostatniego prania jeszcze nie wyschły a na dodatek kanapka trafia nie do ust a na świeżo wyprasowaną koszulę. Nic na to nie wskazywało, ale jest sukces – kierujesz się w stronę wyjścia. I wtedy widzisz smutnego psiaka, który już Wie, że czeka go najdłuższe 8 godzin życia. Szczekanie i pisk nie ułatwiają Ci wyjścia z domu, ale przecież musisz iść do pracy. Co robić?

Zastanów się, dlaczego pies to robi?

Dlaczego pies tak stanowczo reaguje na Twoje wyjście z domu? Bo czuje z Tobą silną więź. Ta odpowiedź jest jak najbardziej oczywista i chyba nie pozostawia jakichkolwiek wątpliwości. Zwierzak, widząc, że wychodzisz z domu zostawiając go samego, traci kontrolę nad sytuacją. Chociaż tak bardzo byśmy tego chcieli, to nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć naszym pupilom, że wrócimy do domu o konkretnej godzinie. Pies w zależności od stopnia zżycia z właścicielem jest w stanie odczuwać silną tęsknotę za człowiekiem, nawet gdy ten wyjdzie tylko na 5 minut do sklepu. Przekładając to na wyjście do pracy na kilka godzin, złe emocje namnażają się.

Jak skrócić czas tęsknoty?

Odpowiedz która idzie z serca jest tylko jedna – rzucić pracę i zostać już na zawsze z psiakiem w domu. Bądźmy jednak szczerzy, nie jest to rozwiązanie realne, więc stanowczo nie polecamy go stosować. Skupmy się na rozwiązaniach, które pozwolą pupilowi trochę zapomnieć o tym, że nas nie ma w domu.

Może mały trening fizyczny?

Nic tak nie wzbudza potrzeby odpoczynku, jak duża dawka aktywności fizycznej. Zanim wyjdziesz do pracy zadbaj o to, aby Twój zwierzak był odpowiednio zmęczony. Pies, który zostanie w domu sam ze sobą i swoją energią będzie próbował szukać sposobu na „wyładowanie się”, co niekoniecznie może nam się spodobać, gdy wrócimy do domu.

Zostaw mu zadanie domowe

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz pozwolić sobie na poranny spacer z czworonogiem to dobrym rozwiązaniem będzie pozostawienie w domu misji, jaką musi wykonać pies. Do realizacji tego typu działań przydatne mogą być kule na przysmaki, maty węchowe, ale przede wszystkim nasza kreatywność. Rozkładając po domu wszelkiego rodzaju przysmaki absorbujemy w pełni uwagę psa na odnalezieniu smaczków, co pozwoli mu zapomnieć chociaż na chwilę o tym, że nas nie ma.

Stwórz wrażenie Twojej obecności

Dobrym sposobem na załagodzenie objawów rozłąki jest stworzenie w domu wrażenia, jakbyśmy wcale z niego nie wychodzili. Zostaw w widocznym dla psa miejscu rzecz, którą będzie bezpośrednio kojarzyć z Tobą. Pozostawienie bluzy czy koszulki w legowisku zapewni pupilowi poczucie bezpieczeństwa i tak bardzo potrzebny komfort. Jeżeli masz w zwyczaju słuchać w domu radia, zostaw je włączone pod Twoją nieobecność.

Pomyśl o nim, jak o sobie

Pamiętaj, uczucie tęsknoty, które towarzyszy zwierzętom nie różni się od tego, które znają ludzie. Szukając sposobów na załagodzenie tej nieprzyjemnej sytuacji pomyśl o tym, jak Ty zwykle radzisz sobie z tęsknotą. Przecież to właśnie Ty najlepiej rozumiesz swojego pupila.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium