TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Pielęgnacja oczu i uszu psa

Pozornie mogłoby się wydawać, że pielęgnacja uszu psa i jego oczu to sprawa drugorzędna, obok której zazwyczaj można przejść obojętnie – tym bardziej, że wiele czworonogów niespecjalnie ochoczo daje sobie zaglądać w uszy, a same psy przez tysiące lat radziły sobie z higieną oczu i uszu bez pomocy człowieka. Jest jednak zupełnie inaczej! Wszystkie psiaki wymagają regularnej pielęgnacji, która pomaga im zachować zdrowie do późnego wieku. Dlatego w każdym domu, w którym znajduje się pies, pod ręką powinny być również chusteczki do oczu dla psa oraz specjalny środek do czyszczenia uszu dla psa.

Pielęgnacja uszu psa – dlaczego jest istotna?

Pielęgnacja uszu psa jest ważna przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że mieszkające z nami współcześnie psy, choć niewątpliwie zachowały cząstkę instynktu swoich dzikich przodków, są to zwierzęta w dużej mierze uzależnione od człowieka i nieprzystosowane do życia w naturze. Także ich uszy często różnią się od uszu zwierząt, które po ziemi chodziły przed tysiącami lat. Nie należy zatem wychodzić z założenia, że skoro kiedyś psy same radziły sobie z pielęgnacją uszu, poradzą sobie z nią także współcześnie.

Podstawową pielęgnację uszu psa powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu, zaglądając do jego uszu w celu sprawdzenia, czy nie ma tam kleszczy, źdźbeł trawy i igieł czy wydzieliny o ciemnym zabarwieniu. Szczególnie dużą uwagę należy poświęcać psom mającym duże, owłosione uszy – warto je przetrzeć po każdym spacerze, stosując w tym celu chusteczki dla psów i specjalny preparat do czyszczenia uszu dla psów, mający neutralne dla zwierzaka pH.

Należy też regularnie – przede wszystkim po spacerach – sprawdzać, czy do psiego ucha nie dostało się ciało obce. Wyciągnięcie go w sytuacji, gdy dostanie się zbyt głęboko, będzie może być problematyczne i będzie wymagało interwencji weterynarza. Do zwierzęcego lekarza należy udać się również wtedy, gdy psie ucho traci naturalny, lekko różowy odcień i pojawia się ciemna wydzielina.

Pielęgnacja oczu – wystarczą krople do oczu dla psa i chusteczki dla psów

Równie istotna jest pielęgnacja oczu psa. Tutaj także należy wyjść z założenia, że udomowiony czworonóg nie poradzi sobie z nią sam. Miejmy świadomość tego, że psie oczy są bardzo wrażliwe i do ich podrażnień, infekcji i stanów zapalnych mogą doprowadzić nawet roztocza kurzu, których przecież w naszych domach nie brakuje. Pielęgnacja oczu psa powinna opierać się przede wszystkim na profilaktyce. Nagminne drapanie się w obszarze oczu i zbierająca się ropa mogą być sygnałami chorób, którym nie pomogą już same krople do oczu dla psa bez recepty. Wówczas najczęściej konieczna jest wizyta u weterynarza.

Generalnie czyszczenie psich oczu nie jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym, a co więcej, przyzwyczajony do tego zwierzak nie powinien robić problemów. Wystarczą tylko odpowiednie krople do oczu dla psa oraz specjalne chusteczki do oczu dla psa, takie jak oferowane przez nas chusteczki dla psów Francodex, które można stosować także do czyszczenia uszu, łap i sierści. Jednorazową chusteczką należy delikatnie przemyć oczy od skroniowego kąta oka ku dołowi do punktu łzowego. Bardzo ważne jest by pamiętać, że nigdy nie powinno się przecierać bezpośrednio gałki ocznej.

Zamów krople i chusteczki do oczu dla psa w sklepie internetowym TipTop24!

Pielęgnacja oczu i uszu u psa sprowadza się w głównej mierze do działań profilaktycznych i systematycznego czyszczenia wnętrza uszu oraz oczu. Jak wspomnieliśmy, nie jest to trudne, ale wymaga odpowiednich preparatów, które nie będą podrażniały oczu i będą miały neutralne, odpowiednie dla zwierzaków pH! Tego typu środki do pielęgnacji uszu i oczu psów znajdziesz w naszym internetowym sklepie TipTop24!

Proponowane przez nas chusteczki oraz krople do oczu dla psa pochodzą od renomowanych i uznanych przez weterynarzy producentów, takich jak Ogrimed czy Francodex. Polecamy między innymi naturalne krople do oczu dla psa Vizoovet Protect, które są wykonane w 100% z naturalnych składników. Są to dostępne bez recepty krople, które stosuje się między innymi przy zespole suchego oka u psa.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium