TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Szelki treningowe dla psa - duży wybór w sklepie TIP-TOP 

Szelki treningowe sprawdzają się u czworonogów, które mają tendencję do ciągnięcia. Ułatwiają one naukę prawidłowego chodzenia na smyczy. Szelki treningowe dla psów to akcesoria, dzięki którym każdy spacer będzie spokojny i przyjemny. Sprawdzą się, jeśli zauważasz, że jesteś ciągnięty na codziennych spacerach przez swojego pupila. Jeśli sytuacje często się powtarzają, to być może nadszedł czas, aby rozważyć opcję zakupu odpowiednich szelek treningowych. Szelki dla psa easy walk i treningowe zostały stworzone specjalnie w celu zniechęcenia do ciągnięcia. Mogą pomóc uzyskać większą kontrolę na spacerze i poprawić umiejętności psa do chodzenia na smyczy. Używając odpowiednich szelek treningowych dla psa możesz sprawić, że spacery będą przyjemniejsze, a dodatkowo ochronisz zwierzę przed zranieniem.

Szelki dla psa treningowe - Dlaczego ciągnięcie jest szkodliwe?

Jeśli Twój psiak ma na sobie tylko zwykłą psią obrożę, często nieodpowiednio dopasowaną, to może ona wywierać duży nacisk na gardło, zwłaszcza jeśli chwytasz smycz lub szarpniesz ją w swoim kierunku. Ten rodzaj nacisku może zranić szyję Twojego psa niezależnie od jego wielkości. Jest to szczególnie groźne w przypadku małych psów. Mniejszym osobnikom obroża może wyrządzić wiele szkód, ponieważ mają one dużo bardziej wrażliwe gardło i tchawicę. Nadmierne ciągnięcie psa może również prowadzić do niepożądanych zachowań. Pewnie Twój pies ciągnie za każdym razem, gdy widzi innego psa. Jeśli przytrzymasz smycz, szarpniesz nią lub odciągniesz, to zacznie kojarzyć to nieprzyjemne doświadczenie z innymi psami. Na pewno tego nie chcesz. Szelki dla psa treningowe pomagają zapanować nad pobudliwym psem, dzięki czemu możesz mieć spokojniejsze spacery.

Szelki dla psa treningowe - pożądane cechy

Szelki treningowe dla psa jakie znajdziesz w naszym sklepie wyposażone są w szereg elementów, które dbają o zdrowie zwierzaka i ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Szelki treningowe dla psa zapinane z przodu to jedna z dostępnych w naszej ofercie opcji. Taka konstrukcja zachęca Ciebie i Twojego psa do chodzenia na luźnej smyczy, które behawioryści zwierząt nazywają chodzeniem przy Twoim boku w spokojny, wyciszony sposób. Dzięki umieszczonemu z przodu zapięciu, szelki mogą zminimalizować ciągnięcie. 

Kolejną korzyścią jest to, że dzięki takim szelkom możesz dostosować się do każdej sytuacji, w której Ty i Twój pies się znajdziecie. Podczas spaceru pies, zwłaszcza młody, napotyka wiele interesujących go przedmiotów i czuje mnóstwo zapachów, które są dla niego atrakcyjne. To sprawia, że trudniej jest mu zachować posłuszeństwo, a chodzenie na luźnej smyczy to już prawdziwe wyzwanie. Szelki treningowe zapinane z przodu mogą ułatwić to zadanie, zniechęcając psa do ciągnięcia.


Niektóre modele szelek posiadają odpinany przód, co umożliwia wygodne ich zakładanie. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku psów, które nie lubią przekładania szelek przez głowę.  Odpinany przód pozwala łatwo i szybko założyć szelki, jak i ściągnąć je po powrocie do domu.

Szelki treningowe dla psa easy walk i szelki spacerowe guardy - wybierz odpowiednie

Szelki treningowe dla psa easy walk i szelki spacerowe guardy, to jedne z wielu rodzajów szelek treningowych dostępnych w naszym sklepie. Jak wybrać odpowiednie szelki treningowe? Dostępnych jest wiele różnych rodzajów szelek treningowych, ale ważne jest, aby wybrać je ostrożnie, aby ruch psa nie był ograniczony. Niektóre szelki treningowe krzyżują się bezpośrednio przed ramionami, uniemożliwiając naturalny ruch i należy ich unikać. Większość szelek wymaga, aby pies włożył głowę przez otwór, ale można znaleźć alternatywy, które zapinają się na szyi i tułowiu, co może być lepsze dla psów, które są bardziej żywiołowe lub boją się przekładania szelek przez głowę. Upewnij się, że szelki Twojego psa są dobrze dopasowane. Powinieneś być w stanie wygodnie wsadzić palec między paskiem, a ciałem psa, gdy go nosi, aby nie przesuwał się, gdy pies się porusza. Twój pies nie powinien się z niej wyślizgnąć. Warto również regularnie sprawdzać szelki pod kątem ogólnego zużycia.

Szelki treningowe dla psa - zadbaj o kondycję czworonoga

Szelki treningowe to nie złoty środek. Kluczowe jest zdrowie fizyczne i psychiczne psiaka. Zadbaj o to, aby Twój pies nie był zamknięty przez większość dnia i się nudził. Jeśli tak jest, prawdopodobnie będzie ciągnąć więcej, gdy wyjdzie na zewnątrz, ponieważ bardzo chce odkrywać i wchodzić w interakcje z otoczeniem. Musisz dać swojemu psu stymulację psychiczną i fizyczną w domu. Baw się więc ze swoim psem i dawaj mu odpowiednie rzeczy do gryzienia. Możesz zapewnić mu np. specjalne gryzaki dla psów lub interaktywną zabawkę. W ten sposób pomożesz mu spożytkować nadmiar energii, dzięki czemu będzie mniej odczuwać potrzebę ciągnięcia, gdy wyjdzie na zewnątrz.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium