TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Szelki spacerowe dla psa

Szelki guard dla psa Truelove Front Line granatowe Szelki guard dla psa Truelove Front Line granatowe
Producent: Truelove
Cena:

143,10 zł

Cena regularna: 159,00 zł

Najniższa cena: 159,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Szelki spacerowe dla psa - szeroka oferta w sklepie TIP-TOP

W naszym sklepie znajdziesz wyjątkowe i wysokiej jakości akcesoria dla czworonogów. Jednymi z nich są szelki spacerowe dla psów. Tego rodzaju szelki to szereg korzyści dla prawidłowego funkcjonowania Twojego pupila. Szelki dla psa spacerowe są lepiej dopasowane niż obroża na szyję, Sprawdzają się na spacerach zwłaszcza z żywiołowymi psami. Noszenie ich Daje psu wiele bezpośrednich korzyści, a jednocześnie zapewnia lepszą kontrolę Tobie. Jeżeli szukasz odpowiednich szelek sprawdź naszą ofertę. Mamy między innymi szelki spacerowe guardy. Zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli masz problem z wyborem odpowiednich szelek, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze.

Szelki na spacer z psem - większa kontrola nad energicznym psem

Duże i silne psy mogą być trudne do opanowania, zwłaszcza na trasach z ekscytującymi bodźcami i zapachami. Jednak szelki pozwolą odpowiednio zapanować nad podekscytowanym psiakiem, gdy ten będzie próbował gonić ptaka, kota czy psa na chodniku lub w miejskim parku. To lepsza opcja niż obroża. Podczas używania obroży nacisk jest skierowany na szyję, a ciągnięcie za nią może spowodować obrażenia u psów małych i delikatnych ras. Z drugiej strony szelki spacerowe rozkładają nacisk na plecy i całe ciało.

Szelki spacerowe dla psa - bezpieczeństwo ponad wszystko

Podczas zakładania obroży na szyję psa należy zwrócić uwagę na to, aby nie była zapięta zbyt mocno. Po założeniu obroża powinna być na tyle luźna, aby dwa palce zmieściły się między obrożą a tułowiem pupila. 

Pod wpływem określonych bodźców, np. na widok drugiego psa lub innego interesującego zwierzęcia, nasz pupil może próbować wyswobodzić się z obroży w jego kierunku. Możliwa jest również odwrotna sytuacja – lękliwy pies może mocno wystraszyć się obcego czworonoga, który się do niego zbliża. Gwałtowna próba ucieczki stanowi zagrożenie dla psa podczas spaceru po chodniku w ruchliwym miejscu. Szelki spacerowe dla psa dbają o bezpieczeństwo psa w tego typu sytuacjach. Są skonstruowane w taki sposób, że zakrywają rozszerzony obszar ciała, przechodząc przez ramiona, przednie kończyny i klatkę piersiową. Dzięki takiej budowie, szelki praktycznie uniemożliwiają psu ucieczkę. 

Szelki dla psa spacerowe - ochronią przed ciągnięciem

Jeśli Twój pies zawsze walczy ze smyczą na obroży, to zwykły spacer może wydawać się jedną wielką udręką dla właściciela próbującego poradzić sobie z sytuacją. Z każdym pociągnięciem za obrożę pies porusza się do przodu, ciągnąc Cię za sobą. Jeśli się poddajesz, to tylko zachęca psiaka do dalszego ciągnięcia.

Szelki typu easy walk są wyposażone nie tylko w zapięcie na karku, ale również w dodatkowe zapięcie do smyczy umieszczone z przodu, a dokładnie na wysokości mostka. W momencie, gdy pies jest podpięty z przodu i podejmuje próbę ciągnięcia, odczuwa opór i, w zależności od swoich gabarytów, zostaje zatrzymany lub obrócony w kierunku właściciela. Pies nie czuje żadnego bólu, niemniej próby ciągnięcia powodują u niego dyskomfort, co zniechęca czworonoga do ponownego napinania smyczy.

Szelki dla psa spacerowe - unikaj urazów szyi i tchawicy

Ciągnięcie smyczy przymocowanej do obroży powoduje ogromne obciążenie szyi psiaka. Oczywistą konsekwencją tego będzie kontuzja. W niektórych przypadkach takie urazy są początkowo trudne do wykrycia, ponieważ może nie być nagłego odczuwania bólu, ale dyskomfort może pojawiać się stopniowo w wyniku pogarszania się stanu. Nadmierne ciągnięcie na smyczy może spowodować u psa np. uszkodzenie tchawicy. 

Polecanym rozwiązaniem  w takich przypadkach są szelki spacerowe dla psów, które są w stanie odciążyć szyję i rozłożyć ciężar na większą powierzchnię ciała psiaka. W przypadku obroży zawsze istnieje ryzyko ściśnięcia tchawicy psa, ponieważ obszar szyi jest stale narażony na duży nacisk. Prowadzi to do intensywnego kaszlu u niektórych psów. Rasy małe i miniaturowe są podatne na zapadnięcie się tchawicy, co jest spowodowane osłabieniem tchawicy psa i jego ściskaniem, co utrudnia oddychanie. Używanie obroży tylko pogorszy ten stan. Rezygnacja z obroży na rzecz szelek spacerowych w takim przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.

Szelki spacerowe dla psów - unikaj zaplątania się czworonoga i Ciebie

Smycz przymocowana do obroży jest łatwa do pociągnięcia. Podekscytowany pies może w końcu owinąć go wokół Ciebie. Może celować w twoje nogi, nadgarstek lub kręcić smycz wokół palców. Krótki spacer ze zwierzakiem może przerodzić się w nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego zaplątasz się, przewrócisz i zranisz. Pies nie będzie w stanie się zaplątać, jeśli smycz jest przymocowana z tyłu do szelek spacerowych. 

Szelki spacerowe dla psów - zapobiegaj wytrzeszczowi gałki ocznej 

Wytrzeszcz oczu to wysunięcie gałek ocznych z oczodołów. Oczy psa wydają się wybrzuszać spod powiek. Nacisk wytwarzany wokół szyi przez obrożę może powodować ten stan. Może to doprowadzić do poważnego urazu szyi i silnego bólu. Szelki spacerowe dla psów skutecznie przed tym chronią. Już teraz zapoznaj się z naszą ofertą szelek spacerowych dla psów i wybierz coś odpowiedniego. Nasze produkty są sprawdzone i atestowane. Dzięki właściwie dopasowanym szelkom, Twój pies będzie bezpieczny i będzie mógł czerpać jeszcze większą radość z każdego spaceru.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium