Niedobory witamin i minerałów u kota mogą nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Objawiają się one nie tylko w złym stanie sierści czy kiepskiej ogólnej kondycji zwierzęcia, ale przede wszystkim w pogorszeniu stanu zdrowia. Składniki mineralne i naturalne witaminy dla kota powinny być obowiązkowym elementem diety każdego czworonoga, by ten mógł cieszyć się dobrą formą. Kiedy warto rozważyć podawanie suplementów naszemu pupilowi? Jakie witaminy dla kota sprawdzą się najlepiej? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat!
Witaj na Blogu TipTop! Odkryj świat psich przygód, porad i nowości. Dziel się z nami pasją i wiedzą o czworonożnych przyjaciołach. Zawsze coś nowego dla Ciebie i Twojego pupila!
Wielu opiekunów zastanawia się, jak nauczyć psa aportowania. Sztuczka ta przydatna jest nie tylko w sportach kynologicznych, ale również stanowi świetny wstęp do rozwijania relacji z przewodnikiem. Nauka aportu, choć często bywa wymagająca, może stanowić wyśmienite podwaliny do współpracy z psem. Jak nauczyć psa aportować? Oto kilka wskazówek!
W naszych domach bardzo często można znaleźć coś, czego nie powinny jeść psy. Niektóre produkty spożywcze są dla nich trujące i mogą powodować poważne zagrożenie dla zdrowia i życia naszych pupili. Inne są zwyczajnie niezdrowe i na dłuższą metę ich podawanie również może przyczynić się do poważnych chorób. Co mogą jeść psy, a czego nie?
Choć do niedawna wyprowadzanie kota na spacer było czymś ekstremalnie rzadkim, dziś już mało kogo dziwi widok mruczka na smyczy. Coraz częściej na osiedlach czy w okolicach domków jednorodzinnych można zaobserwować opiekunów przechadzających się z kotem na smyczy. Kiedy wyprowadzanie kota na spacer to dobry pomysł, a kiedy wręcz przeciwnie? Jak zadbać o bezpieczeństwo futrzaka na zewnątrz? I przede wszystkim - jak nauczyć kota chodzić na smyczy?
Wśród opiekunów psów od lat trwa spór, co jest lepsze: szelki czy obroża. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, a argumentacja obu stron jest warta dokładnego przeanalizowania. Wybór rozwiązania zależy od rasy, temperamentu, charakteru, stanu zdrowia oraz wieku psa. Bez względu na to czy ostatecznie wybierzemy obrożę czy szelki - obydwa akcesoria powinny być dobrze dopasowane do anatomii naszego czworonoga, by nie narażać go na niepotrzebny ból czy uszkodzenia ciała. Które rozwiązanie będzie najlepsze dla naszego pupila? O czym pamiętać przy dobieraniu szelek lub obroży dla psa?
Rozpoczynając wspólne życie ze szczeniętami pełnymi niespożytej energii, często nie myślimy o tym, że nasi czworonożni przyjaciele starzeją się znacznie szybciej niż my. Psia starość nie musi być jednak bardzo uciążliwa, jeśli postaramy się zrozumieć potrzeby naszych pupili w tym czasie i zapewnić im komfortowe warunki w domu oraz na spacerze. Jak dbać o starszego psa, aby godnie podziękować mu za wspólnie spędzone lata? Jak powinna wyglądać dieta dla psa seniora?