Wszyscy przeżywamy obecnie trudny czas związany z epidemię koronawirusa. Choroba niepokoi również opiekunów zwierząt domowych. Czy pies może przenosić koronawirusa i jak wychodzić z naszymi ulubieńcami na spacer w obliczu zaostrzenia zasad bezpieczeństwa?

" />
TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Koronawirus i pies - czy pies może przenosić chorobę?

Najnowsze aktualności i porady dla miłośników psów od tip-top!
Witaj na Blogu TipTop! Odkryj świat psich przygód, porad i nowości. Dziel się z nami pasją i wiedzą o czworonożnych przyjaciołach. Zawsze coś nowego dla Ciebie i Twojego pupila!

Wszyscy przeżywamy obecnie trudny czas związany z epidemię koronawirusa. Choroba niepokoi również opiekunów zwierząt domowych. Czy pies może przenosić koronawirusa i jak wychodzić z naszymi ulubieńcami na spacer w obliczu zaostrzenia zasad bezpieczeństwa?

Czy zwierzęta domowe mogą być nosicielami koronawirusa?

Wielu opiekunów zwierząt domowych zaniepokoiła informacja z Hongkongu, gdzie przeprowadzono testy na próbce pobranej z nosa psa, którego opiekun był zakażony koronawirusem. Dały one wynik słabo dodatni. Nie stwierdzono jednak, w jaki sposób wirus przedostał się do organizmu zwierzęcia, które na wszelki wypadek zostało poddane obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie.

Szelki dla psa easy walk

Zgodnie z informacjami Światowej Organizacji Zdrowia oraz Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt ani psy, ani koty domowe nie przenoszą koronawirusa. Jest on bowiem wyjątkowo dobrze przystosowany do przenoszenia pomiędzy ludźmi. Warto jednak po każdym bliższym kontakcie ze zwierzęciem umyć ręce. Zapobiega to przenoszeniu się innych patogenów, które mogą znajdować się na sierści psów czy kotów.

Jak wychodzić na spacery z psem w dobie koronawirusa?

W Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Zabronione jest swobodne przemieszczanie się, poza celami bytowymi, zdrowotnymi lub zawodowymi, co wywołało wiele pytań dotyczących spacerów z psami domowymi. Zgodnie z informacjami podawanymi na oficjalnej stronie Rządu RP załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego to również spacer z psem. Unikajmy jednak w jego czasie bliższych kontaktów z przechodniami, a w razie możliwości wybierzmy się raz dziennie ze zwierzęciem na dłuższą wyprawę, odkrywając nowe, odludne tereny.

Pas trekkingowy

Trwająca kwarantanna to idealna okazja, aby poświęcić więcej czasu naszym ulubieńcom. Już sam kontakt z nimi to możliwość zmniejszenia stresu, który towarzyszy nam obecnie na co dzień w nowej rzeczywistości. Głaskanie zwierząt wpływa bowiem na obniżenie poziomu kortyzolu, będącego hormonem odpowiedzialnym za stres i spowalnia pracę serca, a co za tym idzie – obniża poziom ciśnienia tętniczego, zapobiegając rozwojowi chorób serca i układu krwionośnego. Regularne spacery z psem na świeżym powietrzu pozwolą natomiast znacznie lepiej zadbać o odporność naszego organizmu i dodadzą mu sił do walki z koronawirusem.

Pas do biegania z psem Truelove Trek Go

Aby zabezpieczyć zwierzę przed ucieczką lub zagubieniem się w nieznanym terenie, wybierając się na spacer, zadbajmy o odpowiednie akcesoria. Szelki easy walk dostępne w naszym sklepie to uniwersalne i wygodne materiały, odpowiednia szerokość zapewniająca komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia na długie lata, a także odblaskowe elementy, dzięki którym jest ono widoczne nawet w ciemności. Wybierz również pas trekkingowy do biegania lub szybkiego maszerowania z psem, który zapewnia swobodę ruchu opiekuna i czworonoga. Wspólne spacerowanie będzie dzięki temu dużo przyjemniejsze, a przy okazji zadbamy o swoją kondycję, tak trudną do utrzymania w czasie obowiązkowego unieruchomienia w domach. 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium