TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Czy nasze psy marzną zimą?

Choć w ostatnich latach rzadko zdarzają się naprawdę ostre zimy, zadbajmy w tym czasie uważniej o naszych czworonożnych przyjaciół. Psy są generalnie bardziej odporne na mrozy niż ludzie i rzadziej dochodzi u nich do hipotermii, jednak nie należy doprowadzić do sytuacji, w której temperatura ich ciała spadnie do ok. 33-35 stopni Celsjusza. Szczególną troską powinni wykazać się opiekunowie psów, które na stałe mieszkają na podwórku, czy też psów ras małych.

Psy podwórkowe w zimie

Psy na stałe przebywające na podwórku i sypiające w swoich budach nie muszą koniecznie przenosić się na zimę do domu. Zwróćmy jednak uwagę, czy ich buda została odpowiednio ocieplona i wyłożona ciepłymi kocami lub sianem. Sprawdźmy strukturę dachu, który musi być szczelny, a wejście do budy osłońmy kawałkiem materiału, skutecznie chroniącego zwierzę przed dokuczliwymi podmuchami wiatru. Ważne jest również podawanie psu ciepłych, wysokokalorycznych posiłków. Jeżeli zwierzę jest przyzwyczajone do suchej karmy, warto podlać ją przed podaniem ciepłą wodą. Nie zapominajmy również o zadbaniu o nawodnienie psa mieszkającego na stałe na podwórku. Woda w stojącej na zewnątrz misce może zamarznąć, należy ją więc wymieniać kilka razy w ciągu dnia.

Jeżeli na zewnątrz panują zbyt niskie temperatury lub duża wilgotność powietrza, warto zadbać o zapewnienie psom podwórkowym miejsca w domu, ocieplonym garażu czy piwnicy. Nawet bardzo odporne zwierzę może mieć bowiem wówczas problem z utrzymaniem właściwej temperatury ciała.

Psy ras małych zimą

Czworonogi należące do ras małych i bardzo małych są szczególnie wrażliwe na niższe temperatury, wilgoć czy zalegające zwały śniegu. Ocieranie się podbrzusza psa o śnieg może powodować odmrożenia tej części ciała. W ich przypadku niezbędne więc mogą okazać się specjalne ubranka dla psów dostępne w szerokiej gamie wzorów, kolorów i rozmiarów. Zwróćmy przede wszystkim uwagę, czy są one wykonane z wodoodpornych i wiatroszczelnych materiałów, jak derka Winhyepet Extreme dostępna w kolorze czarnym, pomarańczowym i fioletowym. To profesjonalna kurtka dla psów z szerokim kołnierzem osłaniającym głowę, uszy i szyję psa, która ochroni go skutecznie w trakcie spacerów nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Sprawdza się nie tylko w przypadku psów ras małych, ale również krótkowłosych i szorstkowłosych, starszych i chorych, które są szczególnie narażone na wyziębienie i wymagają naszej większej uwagi.

Wodoodporna derka dla psa Winhyepet Extreme czarna

Ochrona psich łap zimą

Kolejną kwestią, o której musimy pamiętać zimą, jest pielęgnacja psich łap, które łatwiej ulegają otarciom o tej porze roku. Szkodliwy jest dla nich nie tylko sam śnieg czy niskie temperatury, ale również sól czy inne preparaty, którymi posypywane są ulice zimą. Dlatego każdorazowo po powrocie do domu ze spaceru obmywamy i osuszamy psie łapy używając do tego na przykład starego ręcznika i odrobiny psiego szamponu. Dobrze jest też posmarować poduszeczki łap delikatną oliwką lub specjalnym balsamem, zwłaszcza przed wyjściem z domu na zewnątrz. Preparaty zabezpieczą je wówczas przed szkodliwymi chemikaliami. Najlepszym rozwiązaniem będzie natomiast zakup specjalnych psich butów ochronnych i przyzwyczajenie zwierzęcia do ich noszenia. Mamy wówczas pewność, że naszym ulubieńcom nie zaszkodzą największe mrozy czy zanieczyszczenia na ulicach.

Buty dla psa

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium