Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymać rabat 7% na pierwsze zakupy, dostęp do unikalnych promocji - bądź na bieżąco!
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany adres email informacji handlowej w rozumieniu art.10 ust.1 ustawy z dnia 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną od TIP-TOP Agnieszka Pawlicka.
 
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
Kontakt

Biuro

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka
ul. Elżbiety Zawackiej 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Magazyn (zwroty)

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka (magazyn)
ul. Elżbiety Zawackiej 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Jak zachęcić psa do treningu?

0
Jak zachęcić psa do treningu?

Choć psy w swojej naturze mają chęć do aktywności fizycznej, to jednak zdarzają się wśród nich i takie, u których ogranicza się ona do krótkich spacerów w celu zaspokojenia swoich potrzeb fizjologicznych. Tymczasem dłuższe spacery, w trakcie których możemy proponować naszemu ulubieńcowi różne aktywności, z pewnością dobrze wpłyną na funkcjonowania jego organizmu, metabolizm i brak nadwagi. Jak możemy więc skutecznie zachęcić psa do treningu dbając tym samym o jego zdrowie?

Jak zabrać się do treningu z psem?

Praca nad psią aktywnością i kondycją powinna być prowadzona od lat szczenięcych. Będzie ona jednak wyglądać inaczej, jeśli nasz ulubieniec ma nadwagę lub nieco więcej lat. Ruch musi być dostosowany do jego indywidualnych uwarunkowań: wieku, dotychczasowej aktywności fizycznej czy warunków atmosferycznych. Przygotujmy również psychicznie i fizycznie siebie do tego procesu. Jeżeli nie będziemy regularnie wychodzić z psem na dłuższe spacery, a w ich trakcie więcej czasu poświęcimy na zerkanie w ekran smartfona niż zabawy z psem, nie spodziewajmy się, że on sam wykaże odpowiednie zainteresowanie aktywnością fizyczną. To przede wszystkim zaangażowanie ze strony opiekuna jest kluczowe w osiągnięciu celu.

Aktywności fizyczne dla psów

Kanapowych leniwców możemy zachęcać do wysiłku stopniowo, zaczynając w domu. Regularnie wykonywane aportowanie czy szukanie schowanych smakołyków może sprawić, że rozwinie się w nim zainteresowanie kolejnymi, urozmaiconymi pomysłami. Wprowadzajmy je jednak stopniowo, uwzględniając przy tym upodobania naszego ulubieńca. Jeżeli woli on zabawy angażującego jego umysł, możemy zaproponować mu ruch, w którym może jednocześnie wykazać się aktywnością fizyczną i psychiczną, jak tropienie lub szukanie na dużej, otwartej przestrzeni. Warto je przy tym poprzedzić krótką rozgrzewką, np. zabawą w aportowanie rzucanych przedmiotów.

Innym sposobem na zachęcenie zwierzęcia do większej aktywności fizycznej jest spotykanie się z innymi psami. Możemy spróbować umówić się na spacer z kimś znajomym z okolicy, kto ma młodszego psa, który skutecznie zachęci leniwca do większego wysiłku. Oczywiście i w tym przypadku musimy obserwować reakcje naszego pupila. Niekoniecznie musi mu bowiem odpowiadać nadaktywny szczeniak.

Skuteczną zachętą dla wielu psów może być oczywiście system nagradzania ich smakołykami za wykonane zadanie. Warto jednak uważać, aby nie przesadzić z ich ilością, zwłaszcza u psów z nadwagą. Psy bardzo szybko bowiem uczą się to wykorzystywać, żądając przysmaków za każde, nawet krótkie wyjście na spacer. Zamiast nich możemy stosować więc nagrody słowne, pieszczoty, wydłużenie luźnej smyczy czy dłuższe wyjście.

Smakołyki treningowe dla psa

Chcąc skutecznie zachęcić naszego psa do aktywności fizycznej, musimy uwzględnić jego możliwości i temperament. Jeśli będziemy dzielić treningi na krótsze i atrakcyjne dla niego sesje, a przy tym damy zwierzęciu odpowiednio długi czas na odpoczynek i regenerację sił, unikniemy jego przetrenowania, a jednocześnie osiągniemy znacznie lepsze wyniki naszej pracy.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium