TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dzwonki treningowe

Najnowsze aktualności i porady dla miłośników psów od tip-top!
Witaj na Blogu TipTop! Odkryj świat psich przygód, porad i nowości. Dziel się z nami pasją i wiedzą o czworonożnych przyjaciołach. Zawsze coś nowego dla Ciebie i Twojego pupila!

Dzwonki treningowe dla psa.

Brak pomysłu na utrzymanie czystości w domu przy szczeniaku? Już nie! Z pomocą przychodzą dzwonki treningowe.

Nauka sygnalizowania swoich potrzeb to jeden z najczęstszych problemów z jakim borykają się właściciele szczeniąt.  Niewystarczająca wiedza lub brak pomysłu często sprawia, że szczenięta przez wiele tygodni załatwiają swoje potrzeby w domu zamiast na dworze. Jak temu zaradzić? Sposobów na naukę jest wiele, dzisiaj przedstawimy jeden z nich. Według nas bardzo ciekawy i jak potwierdza wielu właścicieli - skuteczny. Dzwonki treningowe, za granicą w treningu nauki czystości są z powodzeniem wykorzystywane bardzo często. Podczas wizyty w Anglii kilka lat temu zauważyliśmy, że w wielu domach w których mieszkają czworonogi, na drzwiach wejściowych wiszą taśmy z dzwonkami. Nie mieliśmy pojęcia do czego służą, dopóki nie zobaczyliśmy psów w akcji. Czworonogi wykorzystują je do sygnalizowania swoim właścicielom konieczności wyjścia na dwór. Genialne i bardzo wygodne.

Jak zacząć szkolenie z dzwonkami treningowymi?

Najpierw powinniśmy przygotować jak najlepsze smakołyki, masło orzechowe i kliker. Dzwonki należy zawiesić na drzwiach tak, aby pies mógł dosięgnąć ich łapą. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z klikera warto to zmienić. Aby szkolić psa klikerem najpierw musimy go na niego uwarunkować. Co to znaczy? Pies musi wiedzieć, że po kliknięciu zawsze otrzyma nagrodę. Początek nauki jest bardzo łatwy - klikamy i natychmiast podajemy psu smakołyk. Następnie wprowadzamy proste zadania, które z pewnością wykona nasz pies np. wołamy go do siebie, kiedy zmierza w naszym kierunku, klikamy i nagradzamy psa smakołykiem, co wkrótce sprawi, że pies chętnie będzie wykonywał nasze polecenia w oczekiwaniu na smaczną nagrodę. Dzięki tej metodzie możemy dokładnie zaznaczyć moment w którym pies wykonał pożądaną przez nas czynność. Przejdźmy do dzwonków treningowych. Jeśli dzwonki wiszą już na drzwiach wyjściowych możemy wprowadzić psa i zachęcić go do podejścia do nich. Każde podejście do drzwi możemy nagrodzić kliknięciem i smakołykiem. Jeśli nasz pies nie jest zainteresowany i nie chce podejść do dzwonków możemy posmarować je masłem orzechowym. Pies zaciekawiony zapachem z pewnością do nich podejdzie i traci je nosem lub łapą - wtedy klikamy i nagradzamy psa. Następnie zachęcamy psa do poruszania dzwonkami, tak aby zaczęły wydawać z siebie dźwięk - gdy to nastąpi nagradzamy czworonoga.

Kolejne kroki w treningu 

Gdy pies nauczy się już obsługi dzwonków zwiększamy stopień trudności i wprowadzamy ćwiczenie, które stanowi cel tej nauki. Uczymy psa, że wyjścia na dwór musi poprzedzać dźwięk dzwonka. Jak to zrobić? Psy szybko zaczynają kojarzyć, że smycz czy szelki w rękach właściciela oznaczają wyjście na dwór i spacer, co wzbudza w nich ekscytację. Kiedy wszystkie akcesoria spacerowe są już przygotowane, nasz pies jest gotowy do wyjścia zachęcamy go, aby dotknął taśmy z dzwonkami i nimi zadzwonił. Gdy tylko pies wykona polecenie otwieramy drzwi - tym razem nagrodą jest wyjście na spacer! Nagradzanie powinniśmy kontynuować na spacerze. Po każdym załatwieniu potrzeb fizjologicznych na dworze entuzjastycznie nagradzamy psa klikerem lub słownie i pysznymi smakołykami. Sposób ten ograniczy przykre niespodzianki w domu, pozwoli psu w jasny sposób zakomunikować, że musi wyjść na dwór i tam z chęcią będzie załatwiał swoje potrzeby.

Dużą zaletą jest to, że dzwonki są lekkie i bezpieczne. Możemy zabrać je na każdy wyjazd, dając możliwość psu swobodnego komunikowania się z nami. Dzwonki sprawdzają się zarówno dla szczeniąt, podrostków, jak i starszych psów. Wszystkie czworonogi chętnie uczą się nowych rzeczy, a dzwonki treningowe to ciekawe urozmaicenie w codziennych treningach .

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium