Choć wyjazdy z psami cieszą się ogromną popularnością i coraz więcej miejsc oferuje taką możliwość, to czasem zdarzają się sytuacje, w których nie możemy zabrać ze sobą naszego ulubieńca na wakacje. Czy warto szukać hotelu dla psów czy pomocy kogoś zaufanego? Podpowiadamy, co zrobić w takich momentach.

" />
TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Co zrobić, gdy nie możemy zabrać psa na wakacje?

Najnowsze aktualności i porady dla miłośników psów od tip-top!
Witaj na Blogu TipTop! Odkryj świat psich przygód, porad i nowości. Dziel się z nami pasją i wiedzą o czworonożnych przyjaciołach. Zawsze coś nowego dla Ciebie i Twojego pupila!

Choć wyjazdy z psami cieszą się ogromną popularnością i coraz więcej miejsc oferuje taką możliwość, to czasem zdarzają się sytuacje, w których nie możemy zabrać ze sobą naszego ulubieńca na wakacje. Czy warto szukać hotelu dla psów czy pomocy kogoś zaufanego? Podpowiadamy, co zrobić w takich momentach.

Pies pod opieką bliskich osób

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem dla opiekuna i zwierzęcia będzie powierzenie opieki nad psem komuś z bliskiej rodziny lub przyjaciół. Pies, który zna taką osobę, będzie zdecydowanie lepiej znosił nieobecność opiekuna, również mniej stresującemu się w trakcie wyjazdu. Przed pozostawieniem zwierzęcia pod opieką kogoś innego, starajmy się przekazać jak najwięcej informacji dotyczących zwyczajów naszego pupila. Dobrze, jeśli tymczasowy opiekun może przeprowadzić się do naszego mieszkania na czas przebywania z psem. Jeśli nie jest to możliwe, przekażmy mu legowisko psa, jego ulubione zabawki i miski, z którymi poczuje się nieco bezpieczniej w nieznanym sobie otoczeniu. Warto również wcześniej wybrać się wspólnie na spacer, aby nowy opiekun poznał zwyczaje naszego pupila i zobaczył jego reakcje wobec innych zwierząt czy ludzi. Im więcej informacji przekażemy, tym lepsza relacja wytworzy się między psem a osobą podejmującą się nad nim opieki.

Psie hotele

Jeżeli nie mamy jednak nikogo tak bliskiego i zaufanego, możemy rozważyć pobyt zwierzęcia w tzw. psich hotelach. Coraz częściej możemy trafić na domowe ośrodki tego typu, gdzie pies ma zapewnioną opiekę zdrowotną, spacery, zabawy, a nawet dodatkowo wykupiony pakiet szkoleniowy prowadzony przez wykwalifikowanego trenera. Cena pobytu w domowym psim hotelu uzależniona jest od wielkości zwierzęcia, miejsca czy uprawnień osób opiekunów. Doba może więc kosztować od 30 do 100 zł.

Innym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku większych psów, są kojcowe psie hotele przystosowane do przyjmowania większej liczby zwierząt. Psy śpią w nich w klatkach lub kojcach połączonych z wybiegiem, gwarantującym odpowiednią ilość ruchu dla zwierzęcia. Tu także ceny potrafią być mocno zróżnicowane, w zależności od wyposażenia takiego hotelu.

Decydując się na psi hotel, sprawdźmy zawsze przede wszystkim opinie innych osób korzystających z takich usług, najlepiej wśród znajomych, ale również na psich forach czy portalach. Koniecznie odwiedźmy hotel jeszcze zanim zdecydujemy się podpisać z nim umowę, zwracając uwagę na czystość w pomieszczeniach dla psów, wielkość wybiegu lub ofertę częstych spacerów i zabezpieczenia terenu. Istotna będzie także osobista rozmowa z osobami zatrudnionymi w takich miejscach i sprawdzenie, jakie mają podejście do zwierząt pozostawianych pod ich opieką. Przejrzyj regulamin psiego hotelu i dokładnie przeczytaj umowę, którą podpisujesz w profesjonalnie prowadzonych miejscach tego typu. Tylko wtedy masz pewność, że zadbałeś we właściwy sposób o potrzeby swojego pupila, a w razie jakichkolwiek sporów między Tobą a hotelem, masz podstawę prawną o ubieganie się o odszkodowanie czy zwrot kosztów leczenia zwierzęcia.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium