Kwestia nieświeżego oddechu należy do problemów, które nie są widoczne gołym okiem. W zależności od przyczyny, może być on mocno wyczuwalny na odległość lub dopiero gdy pochylimy się nad pupilem. Często to zwiastun poważniejszych dolegliwości, które już doskwierają czworonogowi. Przyjrzyjmy się więc, jakie są przyczyny i jak radzić sobie z brzydkim zapachem z pyska psa.

" />
TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

3 sposoby na brzydki zapach z pyska psa

Najnowsze aktualności i porady dla miłośników psów od tip-top!
Witaj na Blogu TipTop! Odkryj świat psich przygód, porad i nowości. Dziel się z nami pasją i wiedzą o czworonożnych przyjaciołach. Zawsze coś nowego dla Ciebie i Twojego pupila!

Kwestia nieświeżego oddechu należy do problemów, które nie są widoczne gołym okiem. W zależności od przyczyny, może być on mocno wyczuwalny na odległość lub dopiero gdy pochylimy się nad pupilem. Często to zwiastun poważniejszych dolegliwości, które już doskwierają czworonogowi. Przyjrzyjmy się więc, jakie są przyczyny i jak radzić sobie z brzydkim zapachem z pyska psa.

Skąd bierze się brzydki zapach?

Przyczyny brzydkiego zapachu są różne i uzależnione są od wielu czynników. Najczęstszym jest stan zapalny. Zęby, które nie są regularnie czyszczone stają się idealnym podłożem dla bakterii, przez które powstaje kamień nazębny. Psy znane są ze swojej wrodzonej chęci poznawania świata. Widok psa zjadającego na spacerze przypadkowe znalezione rzeczy to niemal codzienność dla każdego właściciela czworonoga. Niestety zakres zainteresowań pupila jest bardzo szeroki, co skutkuje tym, że do jego pyska mogą trafić kupy innych zwierząt. Zjawisko to, zwane koprofagią, to pierwszy sygnał, że w diecie naszego psa brakuje składników odżywczych, których szuka w odchodach innych zwierząt. Przyczyną koprofagi są również problemy behawioralne związane ze stanami lękowymi. Pies, który za młodu był karcony za brudzenie w mieszkaniu, ma skłonności do zjadania własnych odchodów, aby ukryć tym samym dowody na swoje przewinienie.

Jak walczyć z problemem?

Brzydki zapach z pyska psa jest problemem, który należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Szybka diagnoza pozwoli podjąć odpowiednie działania. Brzydki zapach to również pierwszy sygnał o problemach zdrowotnych. Może on zwiastować kamień nazębny, problemy z układem oddechowym lub pokarmowym oraz zaburzenia metaboliczne. Lekarz pokaże również jak dbać o zęby psa, jak je czyścić i jakich preparatów używać do ich higieny.

Płyn do higieny jamy ustnej

Jednym z prostszych sposobów na utrzymanie zdrowia i higieny jamy ustnej naszego psa jest stosowanie płynów do higieny. Zmniejszają one powstawanie kamienia nazębnego, wzmacniają szkliwo i odświeżają oddech. Płyn do jamy ustnej stanowi dodatek do wody, którą codziennie pije czworonóg. Dzięki temu mamy pewność, że stosowanie preparatu odbywa się regularnie dając długotrwale efekty.

Żel do higieny jamy ustnej

Alternatywą dla płynu jest żel do higieny jamy ustnej. Jednak w przeciwieństwie do płynu jego podawanie odbywa się wraz z niewielką ilością karmy. Czworonogi, które dobrze reagują na podawanie preparatów, mogą otrzymywać żel bezpośrednio do pyska. Żele do higieny stosować należy raz dziennie lub zgodnie z zaleceniem weterynarza.

Funkcyjne kości do żucia

Ciekawym sposobem na utrzymanie zdrowia jamy ustnej psa jest stosowanie funkcyjnych kości do żucia. Zaprojektowane w sposób taki, aby dostarczać potrzebne witaminy stanowią również doskonałą formę zabawy dla naszego czworonoga. Kości funkcyjne w porównaniu do tradycyjnych nie kruszą się, tym samym nie stanowią zagrożenia dla dziąseł i układu pokarmowego naszego pupila.

Kość do żucia dla psów odświeżająca oddech

 Jeżeli Twój pies zmaga się z problemem nieświeżego oddechu, pamiętaj, żeby przede wszystkim skontaktować się z weterynarzem. To on wskaże źródło problemu i dobierze kurację, która najlepiej zwalczy nieprzyjemny problem.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium