Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Darmowa wymiana towaru (rozmiar, kolor, model)
  • Szyfrowane dane i transakcje
Kontakt

Biuro

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka
ul. Czartoryskiego 17/3
66-400 Gorzów Wlkp.

Magazyn (zwroty)

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka (magazyn)
ul. Elżbiety Zawackiej 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Podróż z psem – sposoby na spokojną jazdę

0
Podróż z psem – sposoby na spokojną jazdę

Są psy, które uwielbiają jazdę samochodem, ale zdarzają się i takie, dla których takie wydarzenie może być sporym stresem. Przygotowując się do wakacji, które chcemy spędzić w towarzystwie naszego czworonoga, zadbajmy o jego komfort, aby podróż minęła nam spokojnie. Jakie są sposoby na podróż z psem – zdradzamy kilka tricków, które pozwolą mu poczuć się pewnie w aucie, a także podpowiadamy, jak odpowiednio zabezpieczyć zwierzę.

Oswajanie psa z samochodem

Nauka jazdy samochodem w przypadku młodych psów powinna rozpocząć się jak najwcześniej. Najlepiej, gdy zwierzę ma kilka tygodni, dzięki temu jazda stanie się dla niego czymś naturalnym i bez oporów będzie wchodził do samochodu. Co robić jednak w przypadku zwierząt, które trafiają do nas już w wieku dorosłym i z jakichś powodów boją się aut? Na kilka tygodni przed planowaną podróżą starajmy się oswoić je z pojazdem. Włączmy silnik, otwórzmy wszystkie drzwi i zachęcajmy naszego pupila do wejścia razem z nami do auta. Kiedy się na to samodzielnie zdecyduje, nagradzajmy go koniecznie smakołykiem treningowym. Jeżeli zwierzę ma opory przed wejściem do samochodu, spróbujmy zachęcić je do zabawy wokół niego z jego ulubioną zabawką. Starajmy się pokazać zwierzęciu, że nie ma się czego bać. Warto również przed dłuższą podróżą wybrać się z psem na krótkie, np. 10-minutowe przejażdżki. Po ich zakończeniu pochwalmy go za dobre zachowanie i nagrodźmy smakołykiem, po czym wybierzmy się z nim na krótki spacer. Smakołyk należy podać psu również po powrocie z całej wyprawy, dzięki czemu utrwalą się mu dobre skojarzenia związane z jazdą samochodem.

Smakołyki treningowe dla psa

Zabezpieczenie psa w aucie

Choć przepisy drogowe nie precyzują, w jaki sposób zwierzęta mają być przewożone w samochodach, musimy w odpowiedni sposób je zabezpieczyć, aby w razie kolizji nic im się nie stało. Niedopuszczalne jest również pozwalanie im na przemieszczanie się po aucie, bo może to być niebezpieczne nie tylko dla nich, ale również dla kierowcy. Psy małych i średnich gabarytów należy więc przypiąć w samochodzie specjalnymi szelkami, a dla dużych przygotować specjalny, metalowy transporter. Oczywiście, wcześniej należy przyzwyczaić zwierzę do przebywania w nim w warunkach domowych. W transporterze umieszczamy kocyk lub inne posłanie psa, którego zapach będzie kojarzył mu się z domem, a także ulubione zabawki i drobne przysmaki.

Pas samochodowy do wpięcia psa Truelove

Inne akcesoria do jazdy samochodem z psem

Niezależnie od długości naszej podróży, zabierzmy ze sobą butelkę z wodą i miskę dla psa. Wysokie temperatury w trakcie wakacyjnych wyjazdów mogą bowiem powodować, że będzie on miał zwiększoną potrzebę nawodnienia. Wygodnym rozwiązaniem dla osób podróżujących z psami są miski turystyczne marki Truelove. Ich dwie komory pozwalają na wygodne podanie zwierzęciu zarówno wody, jak i karmy.

W przypadku zwierząt, które cierpią na duży stres w trakcie jazdy lub chorobę lokomocyjną, warto podać im na kilka godzin przed podróżą odpowiednie leki lub zaaplikować feromony uspokajające. Pamiętajmy jednak, że tego typu środki należy wybrać po konsultacji z weterynarzem, nie podając ich na własną rękę, aby nie zaszkodzić zwierzęciu. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nasza wspólna podróż z czworonożnymi przyjaciółmi zakończy się szczęśliwie.

Miska turystyczna dla psa Truelove zielona

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium