TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jak dobrać szelki dla Akity?

Najnowsze aktualności i porady dla miłośników psów od tip-top!
Witaj na Blogu TipTop! Odkryj świat psich przygód, porad i nowości. Dziel się z nami pasją i wiedzą o czworonożnych przyjaciołach. Zawsze coś nowego dla Ciebie i Twojego pupila!

Akita to rasa dużych psów niezwykle silnych oraz wytrzymałych. Są one wierne swojej rodzinie. Nieufne wobec obcych, akceptują ich, gdy są przyjaciółmi bliskich dla nich osób. Akita to psy o umiarkowanym temperamencie. Lojalne, przywiązane do właścicieli, jednak powściągliwe jeśli chodzi o okazywanie uczuć. Te czworonogi nie są hałaśliwe ani pobudliwe. Ze względu na silny instynkt terytorialny, dobrze pilnują domu. Te z pozoru niekonfliktowe psy, potrafią być agresywne wobec swoich pobratymców. Dlatego też tak ważne jest, aby prowadzić je na smyczy w miejscach, w których można spotkać inne czworonogi. Ponadto, ze względu na silny instynkt myśliwski, psy rasy Akita mogą zapolować na małe zwierzęta lub rzucić się w pogoń za ciekawym dla nich tropem. Wobec tego lepiej nie spuszczać ich ze smyczy w miejscach, w których mogą się na taki natknąć. Te piękne czworonogi potrzebują dużej ilości ruchu oraz zajęć w ciągu dnia. Jeżeli właściciel im tego nie zapewni, mogą być sfrustrowane i stać się agresywne. Psy rasy Akita powinny być zaopatrywane w solidne akcesoria spacerowe takie jak smycz oraz szelki dla Akity, które zapewnią im bezpieczeństwo, a także pozwolą właścicielowi skorygować buńczuczne zachowanie.

Szelki dla Akity – dobry sposób na panowanie nad czworonogiem

Aby móc zapanować nad licznymi instynktami psów rasy Akita, koniecznym jest posiadanie dużej ilości siły, a także odpowiedniego sprzętu, który to ułatwi. Poza smyczą, na której będzie prowadzony pies, konieczny należy również zadbać o kolejne z akcesoriów, umożliwiające jej przymocowanie do pupila. Część osób w tym celu wybiera obroże, część natomiast szelki dla Akity. Te drugie okazują się być lepszą opcją, ponieważ są bezpieczniejsze dla psa oraz dają większe możliwości zapanowania nad nim. Ze względu na to, że obroża zakładana jest na szyję, każdorazowe, mocniejsze pociągnięcie za smycz może powodować ucisk oraz ewentualne podduszenie psa.

W skrajnych przypadkach, kiedy pies np. wda się w bójkę z drugim czworonogiem, a my pod wpływem emocji będziemy dążyć do skutecznego odciągnięcia go od przeciwnika, może dojść do fatalnego zakończenia czyli uduszenia pupila. Wobec tego, zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem, będą właśnie wspomniane wcześniej szelki. Są one zakładane na tułów psa. Dzięki temu nawet mocne i zdecydowane szarpnięcie nie spowoduje uszczerbku na jego zdrowiu. Siła rozłoży się równomiernie na całym ciele czworonoga, a co za tym idzie nie spowoduje u niego obrażeń i jednocześnie pozwoli skuteczniej go poskromić.

Jak dobrać szelki dla Akity? O tym nie zapominaj

Kiedy stajemy przed dylematem, jak dobrać szelki dla Akity, najpierw powinniśmy popatrzeć na naszego pupila i dostrzec, że jest to dosyć potężny pies. Dlatego też tak ważne jest, aby wybrane dla niego szelki były w odpowiednim rozmiarze, a także wykonane z trwałych materiałów. Gwarancją dobrze dopasowanych szelek jest zdjęcie miary z czworonoga. Ważny jest obwód szyi oraz klatki piersiowej w najszerszym miejscu. Kiedy pozyskamy już takie dane, następnie możemy również zmierzyć długość tułowia naszego pupila. Ta ostatnia informacja może mieć znaczenie, kiedy zdecydujemy się na wybór bardziej zabudowanych szelek, które będą zakrywały właśnie część tułowia.

Odpowiednie szelki dla Akity muszą posiadać także solidne zapięcie. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy nasz psiak wdaje się w bójkę z innym psem i podczas ciągnięcia za smycz szelki pękają lub ich zapięcie się urywa, co daje psu możliwość pełnego zaangażowania się w bójkę. W związku z powyższym, aby zapobiec tego typu sytuacjom, zweryfikujmy dokładnie, jakie materiały zostały wykorzystane do produkcji szelek oraz jak zabezpieczono ich poszczególne elementy przed zerwaniem się.

Jakie szelki dla Akity na co dzień i od święta?

Aby wybrać idealne szelki dla Akity, warto dokładnie przemyśleć, w jakim celu będą one użytkowane. Dla tej rasy polecane są przede wszystkim mocne i zabudowane modele, które sprawdzą się zarówno podczas codziennych spacerów, jak i wspólnych aktywności takich jak np. bieganie. To, o czym jeszcze należy pamiętać, kiedy rozmyślamy nad tym, jakie szelki dla Akity będą najbardziej odpowiednie, to ich wygoda. Poza tym, że muszą być one trwałe i solidne, powinny również odznaczać się miękkością. W innym wypadku mogą przyczynić się do powstawania bolesnych otarć, które negatywnie wpłyną na samopoczucie naszego pupila. Taka sytuacja może pokrzyżować nasze plany wycieczkowe, a co gorsza sprawić, że nasz pupil będzie cierpiał. Dlatego też poszukując odpowiednich szelek dla Akity weźmy pod uwagę wszystkie, opisane w niniejszym artykule aspekty.

Modelem, który cieszy się największym zaufaniem wśród właścicieli tej rasy są ultramocne i wygodne szelki Security. Szeroka rączka, wytrzymałe klamry i zapięcia oraz konstrukcja zaprojektowana z myślą o najsilniejszych psach nie zawiodą Cię w żadnej sytuacji.

Zobacz również: Jak dobrać szelki dla Mopsa?

Komentarze do wpisu (1)

29 listopada 2021

Akity to fantastyczne psy! Bardzo wartościowy post, dużo się dowiedziałam! Czekam na więcej

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium