Wśród akcesoriów niezbędnych w domu każdego opiekuna psa nie może zabraknąć gryzaków. Przydają się one zwłaszcza szczeniakom, które zaspokajają w ten sposób naturalną dla nich w tym wieku potrzebę żucia i gryzienia, ale mogą być również nagrodą dla starszych psów i naturalnym sposobem na utrzymanie wnętrza pyska w czystości.

" />
TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Do czego służą psie gryzaki?

Najnowsze aktualności i porady dla miłośników psów od tip-top!
Witaj na Blogu TipTop! Odkryj świat psich przygód, porad i nowości. Dziel się z nami pasją i wiedzą o czworonożnych przyjaciołach. Zawsze coś nowego dla Ciebie i Twojego pupila!

Wśród akcesoriów niezbędnych w domu każdego opiekuna psa nie może zabraknąć gryzaków. Przydają się one zwłaszcza szczeniakom, które zaspokajają w ten sposób naturalną dla nich w tym wieku potrzebę żucia i gryzienia, ale mogą być również nagrodą dla starszych psów i naturalnym sposobem na utrzymanie wnętrza pyska w czystości.

Do czego służą gryzaki szczeniętom?

Młode psy żując i gryząc wiele rzeczy dookoła poznają w ten sposób świat. W trakcie ssania czy zabaw z innymi szczeniakami uczą się kontrolować siłę uścisku szczęki i sprawdzają, co nadaje się do jedzenia. Jeśli jednak zaczynają nadmiernie obgryzać buty, ręce opiekuna czy meble, warto dać im znać, że są to działania niepożądane i podsunąć w zamian specjalne gryzaki przeznaczone dla szczeniąt.

Gryzaki dla starszych psów

Konieczność gryzienia i przeżuwania może jednak pojawić się również u psów starszych, które do tej pory nie przejawiały takich chęci. Zachowanie tego typu spowodowane jest zazwyczaj problemami somatycznymi, jak choroby uzębienia, innego rodzaju dolegliwości bólowe lub dyskomfort. Pies gryząc, próbuje się ten sposób uspokoić i ukoić swój wewnętrzny niepokój. W takich sytuacjach warto skonsultować się z weterynarzem, który pomoże zdiagnozować dolegliwości psa, a docelowo proponować zwierzęciu gryzaki odwracające jego uwagę od elementów wyposażenia domu.

Jak wybrać gryzaki dla psów?

Gryzaki podsuwane psom muszą być atrakcyjne i bardziej kuszące niż przedmioty wokół. Warto wybierać je mając na uwadze wielkość psa, możliwości jego uzębienia oraz wiek zwierzęcia. Doskonałą alternatywą dla zabawek wykonanych z tworzyw sztucznych są gryzaki naturalne. Jelita wieprzowe, penisy wołowe, ścięgna, tchawice, żwacze i przełyki wołowe, racice i uszy sarny, a także skóra z dzika są nie tylko atrakcyjnym gryzakiem i smakowitą przekąską, ale wspierają również prawidłowy rozwój psa. Stosowanie naturalnych gryzaków pomaga bowiem oczyszczać jelita, zapobiega odrobaczaniu układu pokarmowego, czyści zęby i przestrzenie międzyzębowe, do których szczególnie trudno dotrzeć właścicielom chcącym zadbać we właściwy sposób o stan jamy ustnej psa.

Zwracajmy również uwagę na skład wybieranych dla czworonoga smakołyków. Najlepiej, aby były one pozbawione sztucznych dodatków, konserwantów, barwników czy dużej ilości tłuszczu wpływających negatywnie na jego zdrowie. Szczególną ostrożność musimy zachować w przypadku zwierząt cierpiących na alergie, ale w każdym przypadku czytajmy uważnie etykiety, gdzie podawany jest skład gryzaków.

Gryzaki naturalne dla psa

Gryzaki w procesie szkolenia i wychowywania psa

Dostępne na sztuki w przypadku większych rozmiarów lub w zestawie kilku sztuk gryzaki są również niezastąpione w procesie szkolenia i wychowywania zwierząt. Atrakcyjna nagroda wręczana psu po właściwym wykonaniu polecenia pozwala dużo szybciej przyzwyczaić go do reagowania na odpowiednie komendy przy szkoleniu prowadzonym metodą pozytywną. Buduje także prawidłowy system relacji między psem a opiekunem oraz pomaga w pokonywaniu barier komunikacyjnych i psychicznych.

Gryzaki naturalne przysmaki treningowe wątroba PREMIUM

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium