TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego powinniśmy zdejmować psu obroże po każdym spacerze?

Najnowsze aktualności i porady dla miłośników psów od tip-top!
Witaj na Blogu TipTop! Odkryj świat psich przygód, porad i nowości. Dziel się z nami pasją i wiedzą o czworonożnych przyjaciołach. Zawsze coś nowego dla Ciebie i Twojego pupila!

Obroża dla psa może być niebezpieczna


Wracając ze spaceru z naszym psem zawsze powinniśmy zdejmować obrożę, niestety wielu właścicieli o tym zapomina stwarzając potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia naszego pupila.

 

Wycieranie i kołtunienie sierści przez obrożę dla psa

Odpowiednio dobrana obroża wykonana z wysokiej jakości materiałów, podszyta miękką wyściółką jak np. model Active nawet przy długotrwałym noszeniu nie powinna powodować żadnych uszkodzeń sierści. Natomiast zwykłe, parciane obroże noszone przez długi czas mogą najpierw odkształcać sierść, następnie przerzedzać, a w konsekwencji prowadzić do wyłysień  lub powstania kołtunów lub dredów, których nie będziemy w stanie rozczesać.

Ryzyko uduszenia przez obrożę


Defekty wizualne są niczym w porównaniu z poważnymi obrażeniami, których może doświadczyć nasz pies nosząc obrożę w domu. Sytuacji w których obroża może być wyjątkowo niebezpieczna jest zaskakująco wiele – zahaczenie o jakiś wystający element np. uchwyt meblowy próbując się wyswobodzić pies może uszkodzić tchawicę, a w najgorszym wypadku się udusić. Zbyt luźna obroża daje możliwość przełożenia łapy przez obrożę prowadząc do zwichnięć lub złamań. Drapiący się pies może zahaczyć pazurem o zatrzask, co również może skończyć się poważnymi uszkodzeniami.


Niebezpieczeństwo zachłyśnięcia

Pies, który się nudzi jest w stanie zrobić wiele nietypowych rzeczy np, przełożyć obrożę przez dolną szczękę, przegryźć ją i połknąć rozgryzione elementy, co może skutkować zadławieniem.

Ryzyko wystąpienia Hot Spota u psa

Hot spot (sączące zapalenie skóry) to dosyć częsta i nieprzyjemna przypadłość, która może dotknąć naszego psa. Przyczyn jej powstania może być wiele. Do jej powstania może przyczynić się między innymi pogryzienie przez owady, alergie pokarmowe, kontakt z substancjami drażniącymi. Bardzo często przyczyną może być wilgoć. Pozostawienie po deszczowym spacerze obroży na szyi naszego czworonoga może skutkować pojawieniem się hot spota na szyi naszego psa, który przyniesie wiele nieprzyjemnych objawów takich jak ból, obrzęk i świąd. W takiej sytuacji konieczna będzie wizyta u weterynarza.

  
Obroża dla psa przebywającego na dworze

Co z czworonogami, które większość czasu spędzają na dworze? Czy powinny nosić obrożę? Zdecydowanie tak!
Psu, który przebywa na posesji sam przez wiele godzin może przydarzyć się wiele niebezpiecznych sytuacji. Jeżeli czworonóg jest duży, a ogrodzenie niskie pies może je przeskoczyć, może również zrobić podkop lub znaleźć dziurę i nagle znaleźć się bez opieki na ulicy. Obroża z numerem telefonu może uratować naszego czworonoga. Najbezpieczniejszą opcją jest obroża Safe. Ta szeroka i elastyczna obroża została wyposażona w gumę, dzięki której wyswobodzenie się w razie niebezpiecznej sytuacji jest bezproblemowe np. po zahaczeniu o drzewo.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium