Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymać rabat 7% na pierwsze zakupy, dostęp do unikalnych promocji - bądź na bieżąco!
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany adres email informacji handlowej w rozumieniu art.10 ust.1 ustawy z dnia 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną od TIP-TOP Agnieszka Pawlicka.
 
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
Kontakt

Biuro

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka
ul. Elżbiety Zawackiej 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Magazyn (zwroty)

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka (magazyn)
ul. Elżbiety Zawackiej 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Czego uczy szkoła dla psów?

0
Czego uczy szkoła dla psów?

Czy warto zapisać psa do szkoły? Oczywiście, psy uwielbiają uczyć się nowych umiejętności, wchodzą dzięki temu łatwiej w interakcje z innymi osobnikami, a jednocześnie wzmacniają swoją relację z właścicielem. Warto jednak starannie wybrać szkołę dla swojego ulubieńca, zwracając uwagę na podejście trenerów do zwierząt i sposób organizacji pracy.

Jakie psy warto zapisać do szkoły?

Przedszkola dla psów dostępne są już dla szczeniaków, w szkołach natomiast najczęściej przyjmuje się zwierzęta po 6. miesiącu życia. Opiekunowie młodych psów od początku wspólnego życia mogą więc zdobyć podstawy wiedzy z zakresu kynologii, sami uczą się sposobów komunikacji zwierząt, ich postrzegania świata, a także potrzeb swoich pupili. Szczenięta poznają natomiast podstawowe komendy, jak „siad”, „leżeć”, „do mnie”, a także mogą zdobyć umiejętność chodzenia na luźnej smyczy, która jest bardzo przydatna w ich późniejszym życiu.

Smycz dla psa

Decyzja o wzięciu udziału w zajęciach dla szczeniąt pozwala również na ich socjalizowanie, oswajanie z innymi ludźmi, zwierzętami czy codziennymi sytuacjami, z którymi będą miały do czynienia zwłaszcza w dużym mieście. W niektórych szkołach prowadzone są bowiem zajęcia w terenie, dzięki którym psy oswajają się z licznymi bodźcami z otoczenia, jak ruch pieszych, rowerowy czy samochodowy. Szczenięta mogą także przyzwyczaić się do dotykania ich przez obce osoby, nie tylko opiekuna, co ułatwia np. późniejsze badania u weterynarza czy przebywanie zwierzęcia w psim hotelu.

Szkoła dla psa to również dobry pomysł w przypadku starszych zwierząt, zwłaszcza psów ras pasterskich czy myśliwskich, które mają duże potrzeby stymulacji umysłowej i ruchowej. Nauka nowych komend czy zabaw proponowana przez psie szkoły będzie dla nich kolejnym wyzwaniem i pobudzi ich mózg, co przynajmniej częściowo opóźnia procesy jego starzenia.

Psia edukacja to wreszcie świetny sposób na pogłębienia relacji psa i jego opiekuna. Wspólne sesje treningowe pozwalają opiekunom poznać ograniczenia i możliwości ich ulubieńców. Psy z kolei uczą się jasnych zasad panujących w ludzkim świecie, co zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie.

Na co zwracać uwagę, wybierając szkołę dla psów?

Szukając dobrej szkoły dla psów, warto skorzystać z oferowanych przez tego typu ośrodki bezpłatnych lekcji pokazowych. W ich trakcie zwróćmy uwagę, w jaki sposób trenerzy komunikują się ze zwierzętami i ich opiekunami – ważne jest zdecydowanie, ale też przyjemny ton głosu oraz nagradzanie zwierzęcia smakołykami za dobre wykonanie polecenia. Dobrzy trenerzy w trakcie zajęć używają nie tylko głosu, ale także stosownych akcesoriów treningowych oraz wydają komendy gestem. Ćwiczenia w psich szkołach powinny obejmować codzienne sytuacje, a jeden blok zajęć nie może przekraczać godziny. Podobnie jak dzieci w szkole, zwłaszcza młode psy potrzebują bowiem przerwy i odpoczynku.

Akcesoria treningowe dla psa

Zadbaj o dobrą relację ze swoim psem, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z jego zachowaniem poza domem. Zajęcia w szkole dla psów pozwolą Ci w pełni je zrozumieć i zapobiegać skutecznie trudnym sytuacjom.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium