Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Bestsellery
Obroża dla psa Truelove Active
Obroża dla psa Truelove Active
39,00 zł
Smycz dla psa Truelove Active
Smycz dla psa Truelove Active
44,00 zł
Pas samochodowy do wpięcia psa Truelove
Pas samochodowy do wpięcia psa Truelove
49,00 zł
 
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Darmowa wymiana towaru (rozmiar, kolor, model)
  • Szyfrowane dane i transakcje
Kontakt

Biuro

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka
ul. Czartoryskiego 17/3
66-400 Gorzów Wlkp.

Magazyn (zwroty)

TIP-TOP Agnieszka Pawlicka (magazyn)
ul. Elżbiety Zawackiej 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Co zrobić, gdy pies niszczy przedmioty w domu?

0
Co zrobić, gdy pies niszczy przedmioty w domu?

Pogryzione meble, buty czy urządzenia elektryczne i elektroniczne – wielu opiekunów psów zmaga się z takimi problemami, zostawiając swoich ulubieńców samych w domu. Co zrobić, gdy zwierzę niszczy przedmioty w domu?

Jak reagować na zniszczenia dokonane przez psa w domu?

Zwierzęta pozostawiane same w domu mogą niszczyć okna lub drzwi, co sprawia wrażenie, jakby chciały wydostać się na zewnątrz. Zdarza im się również gryźć przedmioty mocno przesiąknięte zapachem opiekuna. Powody takiego zachowania u zwierzęcia są różne i nie ma jednego rozwiązania tego typu problemów. Warto przede wszystkim pilnie obserwować psa, starając się zrozumieć, z czego wynikają jego zachowania oraz dobrać skuteczne sposoby zwalczania niewygodnego nawyku.

Wracając do domu, gdzie zastajemy nieporządek oraz zniszczone rzeczy, przede wszystkim nie należy złościć się na zwierzę i karać je w jakikolwiek sposób fizycznie. Pamiętajmy, że pies kojarzy nasze reakcje wyłącznie z tym, co się dzieje w danym momencie. Przybieranie przez niego przepraszającej pozy ma więc związek jedynie z zachowaniem opiekuna, a kompletnie nie zostaje połączone z faktem zniszczenia cennych przedmiotów domowych.

Jak zapobiec niszczeniu rzeczy przez szczeniaka?

Młode psy, poniżej trzeciego miesiąca życia, w ogóle nie powinny być zostawiane same w domu dłużej niż 4-5 godzin. Potrzebują one bowiem kontaktów społecznych, częstszych posiłków i wychodzenia. Przyzwyczajajmy je do naszej nieobecności stopniowo, dając im zabawkę lub gryzaki. Zadbajmy również o zaspokojenie potrzeb ruchu, życia, odkrywania otoczenia i rozwiązywania prostych zadań szkoleniowych przez szczenięta. Warto jednak co jakiś czas pozostawiać zwierzę same ze sobą, aby przyzwyczajało się do samodzielności. Można też stopniowo ćwiczyć pozostawianie malucha samego w pokoju, kiedy ktoś jest w domu zaczynając od kilku sekund i dochodząc nawet do pół godziny. Wychodząc z domu, zawsze zabezpieczajmy wszystkie rzeczy, które mogą posłużyć szczeniakowi jako gryzaki: buty, książki czy inne przedmioty, które chcemy uchronić przed jego zębami.

Gryzaki naturalne dla psa

Co robić, gdy rzeczy w domu niszczy dorosły pies?

Dorosłe psy, które wykazywały skłonność do niszczenia przedmiotów w okresie dojrzewania, mogą wrócić do takich zwyczajów pod wpływem zmian zachodzących w domu. W ten sposób reagują na sytuacje stresujące. W takim wypadku warto również trenować stopniowo pozostawianie psa samego, dając mu smakowitą przekąskę, zajmującą mu nieco więcej czasu, jak suszone ucho czy prawdziwa kość wołowa. Skonsultujmy się także z behawiorystą, który pomoże nam odkryć, co spowodowało takie zmiany w zachowaniu naszego pupila.

W przypadku dorosłych psów adoptowanych ze schroniska, niszczenie rzeczy w domu najczęściej zdarza się ze strachu pod nieobecność opiekunów. W takich sytuacjach nie pozostaje nic innego niż uzbroić się w cierpliwość i starać się stworzyć zaufaną relację ze zwierzęciem, wpierając się czasem pomocą behawiorysty. Jeśli odbuduje ono poczucie bezpieczeństwa – problem może stopniowo samoczynnie zniknąć.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium