TIP-TOP
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dogtrekking / canicross

Dziedziny sportów, które może uprawiać właściciel psa ze swoim czworonogiem stają się coraz popularniejsze. To świetny sposób na zapewnienie dawki aktywności fizycznej sobie i swojemu psu, a jednocześnie na wspólną zabawę. Dlatego w naszym asortymencie znajdziesz wybór akcesoriów, które pomogą Ci w sposób komfortowy i swobodny uprawiać dogtrekking czy canicross z Twoim czworonożnym przyjacielem – zapraszamy do korzystania z oferty.

Pasy trekkingowe, szelki i smycze dla psa

Dogtrekking możesz uprawiać zarówno dla indywidualnej przyjemności i stawiania sobie nowych wyzwań, jak i wziąć udział w specjalnych Zawodach o Puchar Polski w Dogtrekkingu. Ta dyscyplina sportu polega na pokonywaniu szlaków i tras leśnych razem z Twoim czworonogiem, standardowo w trakcie polskich zawodów dąży się do pokonywania 40 do 50 kilometrów na jednej trasie, a źródłem dogtrekkingu były dawne zaprzęgi psów. Podczas zawodów ważne jest nie tylko tempo, w jakim zostanie pokonana trasa, ale także stopień realizacji zadań umiejscowionych w różnych punktach wskazanych na mapie – ćwiczymy nie tylko kondycję, ale także orientację w terenie!

Zależnie od rasy i stanu zdrowia Twojego psa warto wyznaczać różne cele pokonywanego dystansu. Psy takie jak husky potrzebują częstego i intensywnego wysiłku fizycznego, który pomaga utrzymać im dobre samopoczucie i stan zdrowia.

Dogtrekking powstał, aby właściciel i pies mogli się zrelaksować, dobrze bawić i pozytywnie zmęczyć. Często do dogtrekkingu wybiera się tempo marszowe, co pozwala stopniowo pokonywać coraz dłuższe trasy. Czasem dogtrekking nazywany jest po prostu formą pieszej turystyki.

Pasy do biegania z psem i inne akcesoria sportowe

Kolejną dyscypliną sportową, którą możesz uprawiać razem z psem jest canicross. Na czym polega canicross? To bieg z psem, odpowiednik ludzkiego maratonu, czy innych biegów na czas. Trzeba przebyć określoną trasę i liczy się wyłącznie tempo, w jakim zostanie ona pokonana. W dogtrekkingu mamy dodatkowo mapę i punkty kontrolne – trasę często możemy pokonać w dowolny sposób, ważne jest wykonanie zadań/zaliczenie punktów kontrolnych. W uproszczeniu dogtrekking możemy nazwać marszobiegiem na orientację w terenie. W trakcie ruchu pies ma założoną specjalną uprząż czy szelki wraz ze smyczą. Do biegania z psem najczęściej wybierane są smycze z amortyzatorem. Na drugim końcu smyczy jest zamontowany pas trekkingowy, który zakłada właściciel. Wysokiej jakości pasy trekkingowe, szelki i smycze dla psa powinny mieć taką konstrukcję, aby zniwelować ryzyko wystąpienia urazu u psa. Niezbędna będzie właśnie smycz z amortyzatorem, co zwiększy komfort biegania lub marszu zarówno psa, jak i właściciela.

W naszym asortymencie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do uprawiania dogtrekkingu i canicrossu. Oferujemy artykuły marek takich jak Truelove, która cieszy się zaufaniem specjalistów i opiekunów psów na całym świecie. Artykuły produkcji Truelove są wykonane z wysokiej jakości materiałów charakteryzujących się znaczną wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Dzięki temu wraz z czworonogiem możesz oddać się aktywności fizycznej, nie martwiąc się o stan sprzętu. Proponujemy wybór pasów trekkingowych, które pozwolą Ci uwolnić ręce i zapewnią większą swobodę ruchów w trakcie biegania czy maszerowania. Dostępne są także smycze z amortyzatorem, warto dobrać je w komplecie z trekkingowym pasem.

Oferujemy także buty trekkingowe dla psa i kamizelkę chłodzącą, które zapewnią maksymalny komfort poruszania się Twojemu czworonogowi. W naszym asortymencie znajdziesz także inne akcesoria do dogtrekkingu i canicrossu. Sprawdź sam!

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium